Widowiska teatralne – spektakle plenerowe Teatru Kubika stanowią efekt połączenia różnych sztuk: aktorskiej, plastycznych, choreografii, a nawet sztuki cyrkowej. Specjalnie dla Państwa tworzymy autorskie scenariusze, oryginalną, baśniową scenografię, a także cały szereg niespodzianek, którymi potrafimy zaskoczyć dużych i małych uczestników naszych programów i spektakli plenerowych. Przedstawienia idealnie sprawdzają się do realizacji zarówno w przestrzeni zamkniętej jak i otwartej.

Teatr Kubika:
– tworzy spektakle dla dzieci, także spektakle plenerowe;
– z zaangażowaniem tworzy spektakle dla dzieci i całych rodzin oraz realizuje je na naprawdę wysokim poziomie;
– angażuje w spektaklach profesjonalnych aktorów, którzy wykorzystują barwne scenografie i bajeczne kostiumy oraz różnorakie rekwizyty.

Spektakle plenerowe realizujemy w ogromnym namiocie cyrkowym, dzięki czemu wspólne przeżycie przedstawienia teatralnego na świeżym powietrzu jest możliwe bez względu na warunki atmosferyczne. Spektakl uwieńczony zostaje rozmową z artystą oraz warsztatami pantomimy prowadzonymi w oparciu o obejrzane przedstawienie. Nasze działania teatralne, edukacyjne, animacyjne, zabawowe prowadzimy na terenie całej Polski.

 


Spektakle plenerowe Teatru Kubika

„Pozytywka”

– pełna komizmu opowieść o nakręcanym pajacyku. Pewnego dnia bohater znajduje niezwykłą walizkę, za sprawą której przenosi się w świat cyrkowych przygód. W spektaklu odnaleźć można:
• niesamowite połączenie pantomimy z klaunadą,
• pasjonujące elementy żonglerki,
Nie zabraknie również momentu zaskoczenia w postaci lirycznej puenty. Przedstawienie dzięki oryginalnej formie pobudza wyobraźnię dziecka, ukazuje i uczy bogactwa mowy ciała.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 3.
Czas trwania: 35 minut
Realizacja i występ: Radosław Kubik


“Akcja operacja”

– pan Śmiechalski zdecydował się zostać lekarzem, co gorsza – chirurgiem. Jednak najpierw postanawia sprawdzić swoje predyspozycje… W trakcie przedstawienia dowiemy się kogo bohater będzie operował i czy operacja ostatecznie się powiedzie. A przy odrobinie szczęścia może sam staniesz się pacjentem szalonego chirurga. “Akcja operacja” to rewelacyjny spektakl pełen lekkiego humoru.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 6.
Czas trwania: 30 minut
Realizacja Radosław Kubik
Występuje dwóch aktorów


 „Ptasznik”

– wzruszająca i pouczająca opowieść o wędrowcu, który pewnego dnia znajduje klatkę z ptakami. Przygoda głównego bohatera opisywana jest za pomocą gestu, ruchu i mimiki. Odbiór niewątpliwie umila piękna muzyka z oryginalnymi odgłosami ptaków. Unikatowa forma i treść przedstawienia bardzo rozwija wyobraźnię małego widza, uwrażliwia na piękno przyrody, a także zwraca uwagę na subtelność mowy ciała. Scenariusz został opracowany przez pedagoga z myślą o najmłodszych odbiorcach – jest czytelny, w pełni zrozumiały i miły w odbiorze.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4, dostępny jest również w wersji dla widzów dorosłych i młodzieży.
Czas trwania: 35 minut
Realizacja i występ: Radosław Kubik

Każdy spektakl plenerowy jest doskonałą okazją na niesamowitą zabawę dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Nasze spektakle realizowaliśmy między innymi w: Pacanowie, Środzie Śląskiej, Radomiu, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie, Żarach, Lublinie, Przemyślu, Poznaniu, Szczecinie i wielu wielu innych.