Teatr Kubika - kultura i atrakcje dla dzieci

Teatr Kubika

Kultura i atrakcje dla dzieci

Fundacja Teatr Kubika powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie na kulturalne, wartościowe i pełne treści zjawisko artystyczne o najwyższym poziomie wykonania. Celem naszych działań skierowanych do dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin jest ubogacanie widzów pięknem artystycznym, wprowadzanie w niesamowity świat pantomimy, poszerzanie horyzontów, edukacja i zabawa. Zamysł nasz realizujemy od 2003 roku, nieprzerwanie pracując nad poszerzaniem oraz udoskonalaniem oferty artystycznej, którą możemy zaproponować instytucjom państwowym, kulturalnym, oświatowym i samorządowym, przedsiębiorcom oraz firmom prywatnym, miastom i gminom w Polsce jak i za granicą.


Z ogromną pasją zajmujemy się tworzeniem i realizacją spektakli objazdowych na plener i scenę, wydarzeń plenerowych w namiocie cyrkowym oraz przedstawień estradowych o profilu teatralno–cyrkowym, które wystawiamy na terenie całego kraju oraz poza granicami naszego państwa, np. w Kaliningradzie. Niczym z magicznego kapelusza potrafimy wyczarować teatrzyk dla dzieci, a w nim autorskie scenariusze, baśniowe scenografie, a także niezliczoną ilość animacji, niespodzianek, gier i zabaw realizowanych zarówno w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej. W naszej pracy wykorzystujemy własnoręcznie przygotowane rekwizyty, kostiumy i scenografie. Posiadamy także m.in. ogromny namiot cyrkowy oraz gabinet luster. Bez względu na to, czy jest to spektakl mikołajkowy, festyn rodzinny, obchody dnia miasta, czy też wakacyjna zabawa z piratami, potrafimy wprowadzić widzów w fascynujący świat gry słowa i ciała, w świat wyobraźni i fantazji.

Niestraszne nam są przeciwności losu i pogody, długie i dalekie podróże oraz wykonanie spektakli w różnych, czasem oddalonych od siebie miejscach. Warszawa, Przemyśl, Żary, Malbork, Pacanów, Wrocław, Białystok, Gdańsk, Augustów, Poznań, Lublin, Szczecin, Międzychód – to tylko namiastka odwiedzonych przez nas miast na mapie Polski.

Misją Teatru Kubika jest przekazywanie wartości oraz uwrażliwianie widza – zarówno dorosłego jak i dziecka – na świat artyzmu, teatru i sztuki. W czasie naszych spektakli dorosły na nowo staje się dzieckiem, odkrywa w swojej duszy dziecięcy świat baśni, marzeń i uczuć. Dzieciom zaś gwarantujemy niesamowite wrażenia zapierające dech w piersiach. Wszystko to okraszone radością, śmiechem i zabawą.

Nasze przedstawienia dedykujemy dziecięcym grupom szkolnym, młodzieży a także całym rodzinom i dorosłym. W czasie spektaklu potrafimy zatrzeć granicę dzielącą widzów i artystów. Widzowie aktywnie uczestniczą w tym, co na scenie i poza sceną robi aktor, widz staje się żywą i aktywną częścią naszego występu. Dzięki temu spotkanie z nami dodaje skrzydeł, otwiera widza na świat teatru i na długo pozostaje w pamięci. Promując szeroko pojętą sztukę edukujemy, bawimy i wzruszamy widza bez względu na to w jakim jest wieku.

Jeżeli zawitali Państwo na naszą stronę w poszukiwaniu świetnie przygotowanego programu artystycznego zawierającego w sobie spektakl teatralny z częścią animacyjno – warsztatową lub są Państwo zainteresowani przedstawieniami ulicznymi, plenerowymi… gwarantujemy, że to właśnie to miejsce, które było celem Państwa poszukiwań.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą artystyczną: z programami objazdowymi realizowanymi w namiocie cyrkowym, spektaklami na plener, spektaklami na scenę oraz przedstawieniami mikołajkowymi. Jesteśmy gotowi podjąć i sprostać wielu wyzwaniom, w niemal każdym miejscu i czasie.

Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami opisującymi różnorakie aspekty działalności Fundacji Teatru Kubika:

Radosław Kubik - Fundacja Teatr Kubika

Radosław Kubik – aktor pantomimy i tancerz wywodzący się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.

Teatr Pantomimy

Beata i Radosław Kubikowie

Programy estradowe dla dzieci

Zespół Teatru Kubika