Widowiska teatralne – spektakle na scenę oraz spektakle plenerowe Teatru Kubika stanowią efekt połączenia różnych sztuk: aktorskiej, plastycznych, choreografii, a nawet sztuki cyrkowej. Specjalnie dla Państwa tworzymy autorskie scenariusze, oryginalną, baśniową scenografię, a także cały szereg niespodzianek, którymi potrafimy zaskoczyć dużych i małych uczestników naszych programów i spektakli plenerowych. Przedstawienia idealnie sprawdzają się do realizacji zarówno w przestrzeni zamkniętej jak i otwartej, plenerowej.

Teatr Kubika:

– tworzy spektakle dla dzieci, także spektakle plenerowe;
– z zaangażowaniem tworzy spektakle dla dzieci i całych rodzin oraz realizuje je na naprawdę wysokim poziomie;
– w spektaklach angażuje profesjonalnych aktorów, którzy wykorzystują barwne scenografie, bajeczne kostiumy oraz różnorakie rekwizyty.

Spektakle plenerowe realizujemy w ogromnym dwumasztowym namiocie cyrkowym typu gwiazda, dzięki czemu wspólne przeżycie przedstawienia teatralnego na świeżym powietrzu jest możliwe bez względu na warunki atmosferyczne. Spektakl uwieńczony zostaje rozmową z artystą oraz warsztatami pantomimy prowadzonymi w oparciu o obejrzane przedstawienie.

Nasze działania teatralne, edukacyjne, animacyjne, zabawowe prowadzimy na terenie całej Polski jak i poza granicami naszego kraju. Gościliśmy w takich miejscach jak: Warszawa, Kaliningrad, Turek, Sławno, Leźnica Wielka Osiedle, Ostrzeszów, Kolsko, Żagań, Środa Śląska, Łomża, Pacanów, Puławy, Radom, Biały Kościół, Lubenia, Mieszkowice, Gorzów Wlkp., Ostrowiec Świętokrzyski, Dobre Miasto, Szczecin, Dobrodzień, Lipusz, Malbork, Nowy Sącz, Smętowie, Łomianki, Białystok, Gdańsk, Wrocław, Poznań i wiele wiele innych gmin, miast i wiosek.

 


Spektakle plenerowe – spektakle na scenę

Pozytywka

– pełna komizmu opowieść o nakręcanym pajacyku. Pewnego dnia bohater znajduje niezwykłą walizkę, za sprawą której przenosi się w świat cyrkowych przygód. W spektaklu odnaleźć można:
• niesamowite połączenie pantomimy z klaunadą,
• pasjonujące elementy żonglerki,
Nie zabraknie również momentu zaskoczenia w postaci lirycznej puenty. Przedstawienie dzięki oryginalnej formie pobudza wyobraźnię dziecka, ukazuje i uczy bogactwa mowy ciała.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 3.
Czas trwania: 35 minut
Realizacja i występ: Radosław Kubik


Akcja operacja

– pan Śmiechalski zdecydował się zostać lekarzem, co gorsza – chirurgiem. Jednak najpierw postanawia sprawdzić swoje predyspozycje… W trakcie przedstawienia dowiemy się kogo bohater będzie operował i czy operacja ostatecznie się powiedzie. A przy odrobinie szczęścia może sam staniesz się pacjentem szalonego chirurga. “Akcja operacja” to rewelacyjny spektakl pełen lekkiego humoru.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 6.
Czas trwania: 30 minut
Realizacja Radosław Kubik
Występuje dwóch aktorów


Ptasznik

– wzruszająca i pouczająca opowieść o wędrowcu, który pewnego dnia znajduje klatkę z ptakami. Przygoda głównego bohatera opisywana jest za pomocą gestu, ruchu i mimiki. Odbiór niewątpliwie umila piękna muzyka z oryginalnymi odgłosami ptaków. Unikatowa forma i treść przedstawienia bardzo rozwija wyobraźnię małego widza, uwrażliwia na piękno przyrody, a także zwraca uwagę na subtelność mowy ciała. Scenariusz został opracowany przez pedagoga z myślą o najmłodszych odbiorcach – jest czytelny, w pełni zrozumiały i miły w odbiorze.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4. Dostępny jest również spektakl w wersji dla widzów dorosłych i młodzieży.
Czas trwania: 35 minut
Realizacja i występ: Radosław Kubik

Każdy spektakl plenerowy jest doskonałą okazją na niesamowitą zabawę dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Nasze spektakle realizowaliśmy między innymi w: Kaliningradzie, Pacanowie, Środzie Śląskiej, Radomiu, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie, Żarach, Lublinie, Przemyślu, Poznaniu, Szczecinie i wielu wielu innych.