Teatr uliczny  –

Bezpośrednie spotkanie z widzem, spektakle w przestrzeni publicznej, na ulicach i placach miast, to właśnie  teatr uliczny stwarza okazję do przekraczania magicznej bariery pomiędzy widzem i aktorem. Teatr uliczny bez charakterystycznej sceny, kurtyny czy kulis daje wiele nowych możliwości współpracy aktorów z publicznością.  Włączając widzów w świat sztuki, aktywizując do udziału w spektaklach plenerowych, artyści Teatru Kubika wzbudzają u swojej publiczności wiele wzruszeń .

Sztuka teatralna, uliczna sztuka teatralna, prezentowana i dostępna dla każdego przechodnia jest sztuką prawdziwą, żywą i wolną, gdyż bezpośrednio wychodzi do ludzi, nawiązuje z nimi interakcje, towarzyszy im w ich codziennych trudach, planach, drogach do… i z…

 

Teatr Kubika prezentuje swoim widzom właśnie taką sztukę, z którą spotkać się mogą w swojej codzienności, w swojej naturalnej przestrzeni, na „swojej ulicy”, na „swojej drodze życia”, co pozwala pooddychać im niesamowitą aurą artystycznego świata, który ściele do ich stóp kunszt słowa, gestu, ekspresji, muzyki, scenografii i aranżacji.

 

Artyści Teatru Kubika już niebawem, bo w dniach od 4 do 7 lipca 2019, swój świat cyrku i sztuki zaprezentują w czasie 32. Ulicy czyli Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie. W czasie tego artystycznego wydarzenia można będzie spotkać się z artystami z Polski (na czele z Teatrem KTO), Francji, Niemiec, Belgii, Ukrainy i Szwajcarii.

 

Szczegóły wydarzenia: link

 

Udział w ulicznym święcie teatralnym jest dla nas wyróżnieniem podkreślającym nasz wkład w działania artystyczne towarzyszące młodszym i starszym widzom spotykanym codziennie w ich przestrzeni życia i naszej przestrzeni teatralnej, które, przenikając się, zacierają bariery i stają się jedną rzeczywistością twórczą.

 

Zapraszamy mieszkańców Krakowa, Polski oraz całego świata, do udziału w tym jakże ważnym wydarzeniu, w czasie którego niezliczona liczba artystów i teatrów ulicznych zaprezentuje na ulicach i placach urokliwego Krakowa świat cyrku i teatru ulicznego.