Trzecia edycja Parady Majowej i Piknik Rodzinny rozpoczną sezon letni w Ciechocinku. Na koncercie wystąpią gwiazdy disco polo z gwiazdą wieczoru: Zenkiem Martyniukiem z zespołem „Akcent”.

Sezon kuracyjny tradycyjnie już w Ciechocinku rozpocznie się 1 maja. Po raz trzeci ulicami miasta przejdzie Ciechocińska Parada Majowa, która przyciąga tłumy turystów. Otworzy ją para kuracjuszy w przebraniach retro, dalej pójdą mażoretki, orkiestra dęta, przedstawiciele szkół, przedszkoli, instytucji miejskich, sanatoriów, stowarzyszeń i organizacji.

Parada wyruszy o godz. 16 z ul. Raczyńskich (zbiórka pół godziny wcześniej) i przejdzie ulicami Widok, Zdrojową i Tężniową. W okolicach „Grzybka” konferansjer będzie prezentował uczestników imprezy.

Parada zakończy się na Stadionie Miejskim. Na płycie boiska rozstawione będą karuzele, a animatorzy zadbają o moc atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą też mogli przejechać się na kucyku. Całe wydarzenie transmitowane będzie on-line.

Parada Majowa to nawiązanie do historii uzdrowiska i uroczystego rozpoczynania sezonu kuracyjnego.

W tym roku podczas parady zorganizowany zostanie konkurs na najciekawsze przebranie. Komisja konkursowa oceniać będzie pomysłowość i inwencję uczestników, a zwycięzców poznamy do końca maja.

Majówka będzie też początkiem sezonu koncertowego. Podczas pikniku na stadionie miejskim pod tężniami wystąpią Czadoman, Andre, Piękni i Młodzi, Playboys i Zenek Martyniuk. Start o godz. 17, wstęp wolny!


Jak dojechać na koncert?

Zmotoryzowanym na czas parady i koncertu rekomendujemy parkingi:

– na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Jana Pawła II, przy sklepie Intermarche [bezpłatny],

– na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Bema, przed warsztatem samochodowym POLO [bezpłatny],

– na ulicy Kolejowej przy Campingu [płatny],

– na skrzyżowaniu ulic Wołuszewskiej i Sportowej, przy cmentarzu parafialnym [płatny],

– na ulicy Kwiatowej 4 za sanatorium Zdrowie [płatny],

– na ulicy Lorentowicza 6 [płatny],

– na ulicy Warzelnianej 10 [płatny],

– na ulicy Warzelnianej 46 [płatny].

Link do artykułu